Suplementy, po które warto sięgnąć przy sportach walki

Siła charakteru to jedno, jednak w sportach walki niezbędna jest również odpowiednia forma fizyczna. Dobrze zaplanowana suplementacja może w istotny sposób poprawić formę zawodnika, a tym samym zapewnić mu zwycięstwa. Ważne jednak, aby wybierać takie suplementy, które są dozwolone w danych rodzaju walki. Jakie suplementy są najlepsze dla osób, które trenują sporty walki?

Przede wszystkim muszą to być suplementy na wytrzymałość – często zawodnicy muszą prowadzić bardzo długie walki, na przykład wiele rund w boksie. Nie może dojść do sytuacji, w której po godzinie walki zawodnik nie będzie miał siły. Odpowiednie suplementy na wytrzymałość to oczywiście aminokwasy, a także glutamina.

Kolejna rzecz to witaminy – wydaje się to banalne, jednak to właśnie witaminy regulują pracę wszystkich układów organizmu, a tym samym sprawiają, że zawodnik ma siłę do walki. Najważniejsza jest witamina D3 w trosce o mocne kości, a także witaminy z grupy B, które wzmacniają układ nerwowy – a ten również bardzo cierpi podczas walki.

Ostatnia grupa to suplementy na koncentrację i pamięć. Doskonale zdolności umysłowe są niemal tak samo ważne jak siła fizyczna. Dzięki nim zawodnik jest w stanie zachować refleks, a także przewidzieć i odpowiednio zareagować na kolejne ruchy przeciwnika. Dobrym pomysłem będzie stosowanie kwasu GABA – zadba on o dobrą jakość snu.

Oczywiście każdy zawodnik musi samodzielnie dobrać suplementację, jednak jest kilka elementów wspólnych, po które sięgają wszyscy, którzy kochają sporty walki.